O nás

Přihlášení / registrace


Znáte Vlaštovky a Amazonky? Chtěli byste se přidat ke klubu čtenářů spisovatele, který je přivedl na svět?

Poslední aktualizace 7.1.2021

Knihy o Ransomovi

Česky

Novotný František - Za tajemstvím Vlaštovek a Amazonek

Autor se vydává po stopách hrdinů svých oblíbených dětských knížek anglického autora Arthura Ransoma.

Splnit si svá dětská přání by se měl pokusit každý. Autorovi se to podařilo a s přáteli se na jachtě vydal navštívit ostrov Divokých koček a další známá místa z příběhů Vlaštovek a Amazonek. Popisuje nejen jachtařské výpravy, které za svým snem uskutečnil, ale čtenáře zajímavě seznamuje i s životopisem spisovatele Arthura Ransoma. Nechybí fotografie a jachtařský slovník.

Anglicky

1. Hugh Brogan - The life Arthur Ransome – Autobiografie

2. Wayne G.Hammond – Výtah z Ransomovy Autobiografie pro Ransomovy obdivovatele

3. Christina Hardyment – Arthur Ransome and Captain Flint’s Trunk – Arthur Ransome a kufr kapitána Flinta – klasické dílo o pátrání po místech dějů Ransomových knih. Odpovědi na otázky, které fascinují všechny čtenáře série knih o Vlaštovkách a Amazonkách.

4. Roger Wardale – Arthur Ransome’s East Anglia – Ransomova východní Anglie. Objevování východního pobřeží Anglie a míst příběhů sem zasazených. Mnoho nových map a obrázků.

5. Judy Andrews – Arthur Ransome’s Family 1694-1975 – informace o Ransomově rodině.

6. John Berry – Discovering Swallows and Ransomes – Pátrání po Vlaštovkách a Ransomových – autobiografický popis minulosti rodiny Altounyanových a Ransomových od očitých svědků. Velmi zábavné a poutavé čtení důvěrných příběhů těchto dvou významných rodin.

7. Clare Kendall-Price – In the Footseps of Swallovs and Amazons – Po stopách Vlaštovek a Amazonek – devatenáct podrobných ilustrovaných procházek po Lake Districtu, pomáhajících objevit skutečná místa z knih o Vlaštovkách a Amazonkách.

8. Roger Wardale – In Search of Swallovs and Amazons – Pátrání po Vlaštovkách a Amazonkách – nové vydání, obsahující nové ilustrace, námořní mapy a tabulky – autorovo vlastní hledání cest po Lake Districtu a odpovědí na otázky umístění dějů Ransomových knih.

9. Ted Alexander – Ransome na Baltu – vyprávění o pobytu Ransomových v pobaltských republikách, jejich začátcích plachtění na Baltu a nakonec stavbu Racundry a stručně o jejich první plavbě po Baltském moři.

10. Ted Alexandr, Tatiana Verzinikova – Ransome v Rusku – celkový pohled na období pobytu Ransoma v Rusku, přechody válečných linií občanské války, práce Evgenie v úřadu Trockého a mnoho dalšího. 168 ilustrací, 2. barevné soubory fotografií. První kniha shrnující celé toto období.

11. Hugh Shelley – Monograph of Arthur Ransome

12. Roger Wardale – Nancy Blackett under sail with Arthur Ransome – Nancy Blackett aneb plachtění s Arthurem Ransomem – Ransome jako jachtař, jeho lodě, příhody na moři a souvislostmi s jeho knihami. Přeložena, vydaná jako přílohy zpravodajů č.16, 18, 20 a 22.

13. Arthur Ransome’s Lakeland – Jezerní kraj Arthura Ransoma

14. Ransome the artist – Ransome jako umělec.

15. Peter Hunt – Ilustrating Arthur Ransome - ilustrátoři Ransomových knih