O nás

Přihlášení / registraceStažení návodu na přihlášení
Znáte Vlaštovky a Amazonky? Chtěli byste se přidat ke klubu čtenářů spisovatele, který je přivedl na svět?
Arthur Ransome
se narodil 18.1.1884 v Leedsu. Byl nejen spisovatelem, ale i novinářem a cestovatelem. Proslavil se zejména řadou knih o Vlaštovkách a Amazonkách, kde barvitě líčil zážitky dětí na jezeře i na souši.
Zemřel 3.6.1967.

Klub čtenářů Arthura Ransoma
(KČAR) byl založen v dubnu 1997. Je členem anglické společnosti The Arthur Ransome Society (T.A.R.S) jako Crew Member No. 2106. Jeho cílem je rozšiřovat okruh čtenářů Arthura Ransoma, podporovat vydávání jeho knih a knih o něm, pořádat přednášky, které svoji tématikou navazují na život a dílo Arthura Ransoma a činnost společnosti T.A.R.S., vydávat pro své členy Zpravodaj, pořádat zájezdy na místa, o kterých Ransome píše nebo kde žil, a umožňovat členům i aktivní účast na sportovních vodáckých akcích.

Do roku 2018 jsme pro členy klubu vydávali dvakrát ročně

spolu s dvěma přílohami, v dalších letech jsme nové informace rozesílali prostřednictvím elektronické pošty (mail), nyní přecházíme na uveřejňování na těchto stránkách.

Čas od času pořádáme

Akce
. Jedná se o přednášky, jindy jen o posezení členů a někdy i o vodní sport, třeba sjíždění řek nebo plachtění. Poslední akce se konala 19.1.2019, oslavili jsme společně výročí narozenin AR.


Vzájemně si vyměňujeme zajímavé informace, které nějakým způsobem souvisí s aktivitami v knihách AR

Zájemcům zašleme na požádání více informací nebo přihlášku do našeho klubu.

Kontakty na členy výboru klubu:
Předseda Miroslav Vaverka-Čáryfuk, kcar@centrum.cz
Miloš Chlup chlup.milos@seznam.cz
Ludmila Kosatíková ludmila.kosatikova@gmail.com